info[at]alfaproject[dot]ir
09394364184

انجام پروژه فلوئنت

معرفی نرم افزار آباکوس، انجام پروژه آباکوس

15 تیر, 1396

Abaqus/Standard

نرم افزار آباکوس ABAQUS یکی از قدرتمندترین نرم افزارهای موجود در زمینه طراحی و شبیه سازی فرۀیندهای استاتیکی ، دینامیکی و سیستم های با سرعت حرکت پایین است که در آنها تنش بحرانی سیستم بسیار حائز اهمیت می باشد.

قابلیت های نرم افزار آباکوس شامل طیف گسترده ای از روش های شبیه سازی برای فرآیندها و پروژه های مختلف می باشد. از جمله این قابیت های می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • تجزیه و تحلیل تنش استاتیکی/ انجام پروژه های مربوط به آنالیز جابجایی
 • تجزیه و تحلیل تنش دینامیکی / جابجایی پویا
 • تجزیه و تحلیل فرآیندهای حالت پایدار
 • تحلیل حرارتی و تحلیل حرارتی تنش/انجام پروژه مربوط به تحلیل حرارتی قطعات
 • آنالیز دینامیک سیالات
 • تجزیه و تحلیل تقابل سیال – سازه یا کوپلینگ سیال سازه
 • تجزیه و تحلیل الکترومغناطیسی
 • آنالیز آکوستیک و شوک و…

آباکوس (Abaqus)، دارای قابلیت  شبیه سازی رفتار فیزیکی غیر خطی مانند الاستیسیته غیر خطی و پلاستیسیته است . همچنین این نرم افزار حاوی یک کتابخانه گسترده از اطلاعات مواد مختلف نظیر  فلزات، لاستیک ها، پلیمرها، کامپوزیت ها، بتن و سرامیک می باشد.

همچنین آباکوس دارای الگوریتم های قوی و آسان برای شبیه سازی تماس بین قطعات می باشد. به علاوه این نرم افزار دارای قابلیت برقراری تماس بین اجزای مونتاژ شده به صورت خودکار و دستی می باشد. رفتار این تماس ها می تواند به صورت اصطکاکی و دمپینگ نیز در نظر گرفته شود.

 

 انجام پروژه شبیه سازی با نرم افزار آباکوس، می تواند با در نظر گرفتن هر دو پارامتر زمان و فرکانس صورت پذیرد. برای مثال تحلیل یک موتور می تواند به صورت زمانی و فرکانسی انجام گیرد. علاوه بر موارد ذکر شده، در این نرم افزار امکان تحلیل فرکانسی، آکوستیکی و زلزله ای نیز وجود دارد.

نرم افزار آباکوس تمام پیش نیازهای مربوط به پیش و  پس پردازش فرآیندها و پروژه های انجام شده در این نرم افزار را داراست. به نحوی که می توان پس از انجام شبیه سازی، به بررسی نتایج حاصله پرداخت.

نتایج به دست آمده در هر قسمت از یکشبیه سازی Abaqus / Standard می تواند به عنوان شرایط اولیه برای ادامه در Abaqus / Explicit باشد. به طور مشابه، یک تحلیل که در Abaqus / Explicit انجام می شود، می تواند در Abaqus / Standard ادامه یابد.

انعطاف پذیری و قابیت بالا به این نرم افزار اجازه می دهد تا تجزیه و تحلیل مناسب را برای یک فرآیند شبیه سازی انتخاب نمود. برای مثال از تکنیک implicit برای حل های استاتیکی، دینامیک با سرعت پایین و انتقالات حالت پایدار و از  تکنیک explicit برای شبیه سازی فرآیندهایی نظیر سیستم های با سرعت بالا، پاسخ های گذرا و تحلیل های غیر خطی استفاده نمود.

 

Abaqus/Explicit

Abaqus / Explicit یک شبیه ساز و آنالیزگر بسیار قوی بر پایه روش المان محدود است  که به ویژه برای شبیه سازی رویدادهای دینامیکی گذرا بسیار مناسب می باشد. برخی از این رویدادها عبارتند از:

 • آزمایش تست الکترونیک
 • آسیب دیدگی خودرو
 • ضربه بالستیک
 • شبیه سازی های مایع با استفاده از روش Coupled Eulerian-Lagrangian و با استفاده از متد mesh-free Smoothed-Particle Hydrodynamics (SPH) و بسیاری از برنامه های کاربردی دیگر.

توانایی Abaqus / Explicit در شبیه سازی رفتارهای غیر خطی نظیر تماس، باعث جذابیت آن در  شبیه سازی بسیاری از وقایع شبه استاتیک مانند شکل دهی رولینگ فلزهای داغ و خرد شدن آهسته دستگاه های جذب کننده انرژی شده است. سهولت استفاده، اطمینان و کارایی مناسب از ویژگی های دیگر این نرم افزار منحصر به فرد می باشد.

Abaqus/CFD

Abaqus / CFD  دارای قابلیت های قابل توجه در زمینه انجام پروژه های دینامیک سیاات محاسباتی (CFD) است. این نرم افزار همانند حالت قبل دارای محیط مناسب برای پیش و پس پردازش فرآیندهای مربوط به دینامیک سیالات محاسباتی است.

آباکوس توانایی شبیه سازی جریان های تراکم ناپذیر در قالب موارد زیر می باشد:

 • جریان آرام و آشفته

نرم افزار  آباکوس پروژه های دینامیک سیالات محاسباتی به صورت جریان های درونی و بیرونی، جریان های پایدار و گذرا، جریان های با عدد رینولدز مختلف و جریان در هندسه های پیچیده را  می تواند شبیه سازی کند.

 • انتقال حرارت
 • در بعضی از مسایل نیازمند حل معادله انرژی  برای به دست آوردن میزان دمای سیال و میزان حرارت منتقل شده هستیم. همچنین در  پاره ای از مسایل دیگر شامل جریان های بویانسی می باشند. م نرم افزار آباکوس همچنین دارای قابلیت حل معادله انرژی برای رنج وسیعی از اعداد پرانتل می باشد.

 • مش دینامیکی

از قابلیت های دیگر نرم افزار قدرتمند آباکوس انجام پروژه های شامل مش دینامیکی یا moving Mesh است. این شبیه سازی می تواند شامل مرزهای متحرک یا مسایل تقابل سیال – سازه نظیر نیروی وارده از طرف آب به سد باشد. در مسای FSI علاوه بر فشار و سرعت سیال می توان تنش وارد از طرف سیال به سازه را نیز به دست آورد.

 • انجام پروژه با نرم افزار آباکوس Abaqus

در این مقاله به طور مختصر به قابلیت های نرم افزار قدرتمند آباکوس Abaqus پرداخته شد. تیم آلفا پروژه متشکل از فارغ التحصیلان و دانشجویان برترین دانشگاه های کشور آمادگی انجام پروژه های نرم افزاری و کد نویسی شما با نرم افزار آباکوس در کمترین زمان ممکن و با کمترین قیمت ممکن را دارد.

خدمات آلفا پروژه :‌ انجام پروژه دانشجویی | انجام پروژه متلب | انجام پروژه فلوئنت | پروژه های دانشجویی

تمامی حقوق این سایت متعلق است به گروه آلفا پروژه .

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند:
آلفا پروژه ، برترین و معتبر ترین سایت انجام پروژه های دانشجویی میباشد که توسط کادر مجرب و حرفه ای و در سریع ترین زمان ممکن انجام داده میشود . اصلی ترین و کلیدی ترین خدمات این سایت انجام پروژه متلب ، انجام پروژه فلوئنت  میباشد و همچنین ده ها پروژه به صورت آماده تحویل شما میباشد که میتوانید در کمتر از 10 دقیقه آن ها را تهیه کنید .